MÄTA LEN DO ČAJU ? TAK TO TEDA ROZHODNE NIE

Mäta, krásne zelená rastlinka so sviežou vôňou, ale aj silný prírodný antioxidant. Mätový čaj je nestarnúca klasika, ktorú miluje azda každý. Predstavte si, ako sa bude cítiť vaša pokožka, keď okúsi dotyk mäty. Proste úžasne, je to hotové osvieženie pre pleť a telo.

Mäta má svoje nezastupiteľné využitie okrem kuchyne aj v kozmetike  kde sa najčastejšie využíva vo forme oleja. Ten obsahuje mnoho minerálov, vitamín A a C a omega-3 mastné kyseliny. Vďaka tomu môžete kozmetické prípravky s jeho obsahom využiť nielen pre krásu, ale aj pre zdravie pokožky. Začnime však po poriadku.

Mätový olej pre zdravie

Ak vás potrápia kŕče či presilené svalstvo, nebojte sa siahnuť po mätovom oleji, alebo výrobku, ktorý ho obsahuje. Má silné relaxačné a upokojujúce vlastnosti, ktoré uvoľňujú svalstvo. Je antiseptický, antibakteriálny a má sťahujúce účinky, preto sa skvelo hodí aj na ošetrenie uštipnutia, alebo drobných poranení. Je skvelou voľbou pri liečbe kožných ochorení a na potlačenie príznakov alergie. Vďaka jedinečnej vôni pomáha navodiť pocit pohody a poskytuje úľavu od stresu, duševného vyčerpania a depresie.

Mätový olej pre krásu
Vďaka vysokému obsahu salicylátov sa mätový olej používa na liečbu akné. Pôsobí efektívne proti baktériám a infekcii, znižuje nadmernú produkciu mazu, čistí a sťahuje póry. Takže ak máte mastnú pleť určite ho zaraďte do zoznamu kozmetických "must have”.

Mätový olej ale rozhodne nie je len pre ľudí s mastnou pleťou. Skvelo ošetrí a upokojí aj suchú, citlivú a ekzematickú pokožku. Pomáha tiež ako prevencia proti rôznym iným kožným problémom ako sú vyrážky, plesne, čierne bodky a začervenanie kože. Často je kombinovaný s inými prírodnými zložkami, ktoré môžu ešte podporiť jeho účinok. Okrem blahodárneho vplyvu na pleť tiež zlepšuje kvalitu vlasov a vlasovej pokožky, pomáha udržiavať zdravé nechty, zuby a ďasná.

Čo na záver, asi iba toľko, že ak chcete dať stopku unavenej, mdlej pleti a rôznym jej nedokonalostiam mätový olej, alebo krém s jeho obsahom určite stojí za vyskúšanie. Pri hľadaní vhodných výrobkov určite neprehliadnite legendárny krém PREP The Original Formula (predstavte si, že jeho pôvodná receptúra vznikla v roku 1860), ktorý využíva nielen vôňu mäty ale aj jej prospešné účinky, keďže mätový olej je jednou z jeho hlavných zložiek. Posilňuje, čistí, odmasťuje a intenzívne hydratuje pokožku. Zmierňuje jej podráždenie, sťahuje ju a príjemne osvieži. Vďaka antioxidačným vlastnostiam mäty omladzuje, regeneruje a spevňuje pleť. To by bol hriech ho nevyskúšať! :-)

Alicia

Vitajte v sekcii Journal  Nájdete tu užitočné články o kozmetike, kráse, zdravý a životnom štýle. V PREP som objavila nový rozmer starostlivosti o pleť a telo. Našla som tajomstvo prirodzenej krásy a to, že aj jednoduché veci dokážu byť účinné a skvelé ♥.

Tiež zaujímavé

Alicia

Vitajte v sekcii Journal. Nájdete tu užitočné články o kozmetike, kráse, zdravý a životnom štýle. V PREP som objavila nový rozmer starostlivosti o pleť a telo. Našla som tajomstvo prirodzenej krásy a to, že aj jednoduché veci dokážu byť účinné a skvelé ♥.

Tiež zaujímavé